QBA Meditours

Hasta Yorumları

6 yıl kadar önce eşim ağır bir trafik kazası geçirdi. Haberi almamızı izleyen ameliyatlar ve yoğun bakım sürecinde, yaklaşık bir haftanın sonunda vücudumda bazı bölgelerde renk değişiklikleri fark ettim. Ellerimde, dirseklerimde ve boynumda oluşan bu renk değişiklikleri için ancak bir ay kadar sonra doktora görünebildim. Vitiligo olduğum söylendi. D vitamininden merhemlere, çörek otu yağından gingko’ya pek çok tıbbi ve alternatif tıp yöntemi denedim ancak ne yazık ki kalıcı bir çözüme ulaşamadım.

 QBA Medi Tours’u kanser tedavisi konusunda araştırma yapan bir arkadaşımdan duydum. Vitiligo’nun Küba’da tedavi edilebildiğini duyunca meraklandım ve görüşmeye gittim. İlk andan itibaren gösterdikleri olumlu ve yardım odaklı yaklaşım kendilerine inanmamı sağladı. Raporlarımı İngilizce’ye çevirttim ve vitiligo oluşan bölgelerin fotoğrafları ile QBA Medi Tours’a teslim ettim.

10 gün kadar sonra istersem Küba’da tedavi şansım olduğunu öğrendim. Şirketin sunduğu alternatifli programlardan birini seçip Aralık ayında Küba’ya gittim. 3 seanslık tedavi sonunda ilaçlarımla birlikte Türkiye’ye döndüm. Şu anda ellerim ve dirseklerimdeki renk değişimi tamamen kayboldu; boynumda ise ancak benim fark edebileceğim kadar hafifledi. 

QBA Medi Tours şirkete adımımı ilk attığım andan itibaren bana dostlarıymış gibi davrandılar. Küba’daki tedavim boyunca hemen hemen hiç yalnız bırakmadılar. Türkiye’ye döndükten sonra da hiç irtibatlarını koparmadılar. Vitiligo’mdan kurtulup şahane dostlar kazandığım tedavi sürecim için kendilerine minnettarım…

Demet YILDIRIMER

★★★

Biz, QBA Medi Tours’un sağlamış olduğu sağlık turundan çok memnun kaldık ailecek. Uçaktan indiğimizde bizi özel şoförlü bir araç karşıladı. Daha sonrada çok güzel bir tur rehberimiz vardı, her konuda bizi bilgilendirerek otelimize yerleştirdiler. Bütün doktorlardan da bütün bu sağlık turunu organize eden herkesten de çok memnun kaldık. Yine olsa yine sizi tercih edeceğiz. Her şey için çok çok teşekkür ederiz.

-Esra TURANLI

★★★

QBA Medi Tours şirketine çok teşekkürler böylesine çok önemli organizasyonda köprü görevi aldıkları ve insan sağlığına gereken değeri verdikleri için bütün ekip tam anlamıyla mükemmel samimi ve içten binlerce km yol gidip gelirken hiç bir sorun yaşamadan tam ekip desteğiyle başarı sağlanmıştır herkese tavsiye edebileciğimiz bir şirket ve kadro iyi ki varsınız tekrar teşekkürler.

-Leyla ESKİN

★★★

23 yaşındayım ve 12 yaşından beri sedef hastalığından muzdaribim. Kış ayları uzun giyindiğim için etkisi belli olmuyordu ancak İlkbahar ve Yaz ayları benim için kabusa dönüyordu. Bu hastalıktan kurtulmak için bir sürü yol denedim. Psikolojik tedavi görmeme rağmen yine de karamsarlığı üstümden atamıyordum. Özgüvenim olmadığı için bu iş hayatıma da etki etti. İstediğim gibi giyinemiyor ve kendimden çok utanıyordum.

Bu ilkbaharda QBA Medi Tours bana bir ışık oldu. Kendileri ile iletişime geçtim ve yaklaşık 10 gün kadar Küba’da tedavi gördüm. Şu an hiç olmadığım kadar mutlu ve özgüvenliyim. Hatta iş bile buldum. Bu süreçte yanımda oldukları için kendilerine çok teşekkür ediyorum.

-Gökçe ÇAĞLAR

★★★

Yaklaşık 3 senedir kanser hastalığıyla uğraşıyorum ve hastalığım günden güne artıyordu. Kanser tedavisi Küba’da oldukça gelişmiş. QBA Medi Tours’un Küba ile Türkiye arasında sağlık köprüsü olduğunu duydum. Hastalığım daha fazla ilerlemeden tedavi olmak istiyordum. Bu yüzden soluğu orada aldım. Kanser aşısı olmak için 1 haftalığına Küba’ya gittim. Hizmetler çok kaliteli, doktorlar ise oldukça ilgiliydi. Tedavim bittiğinde ise, kanserimi gerilemiş görmek hem motivasyonumu artırdı hem de kanserin yenilebileceğine dair umudum oldu.

-Suna CİHANGİR

★★★

“Kuzenimin kanser tedavisi boyunca bize her zaman destekte bulunan QBA Medi Tours ekibine çok teşekkür ederiz. Küba’ya geldiğimiz günden son güne kadar, doktorlarımız ile görüşmelerimizde çok yardımcı oldular. Harika bir ekiple bu süreci geçirdik. Küba’da bize böylesine önemli bir tedaviyi olma fırsatı tanımaları ve uzman doktorlara ulaşmamızı sağlamaları çok değerli. Kendilerine teşekkür ediyorum.”

-Mert VARDARLI

★★★

57 yaşında emekli öğretmenim. Tanının koyulduğu zamanı söylemek gerkirse, 4 yıldır diyabetik ayak hastalığı ile mücadele ediyorum. Ayak topuğumda ve yine ayak küçük parmağımın üst kısımında kapanmayan ağırı dışında, sosyal hayatımı da oldukça kısıtlayan yaralar vardı. Tedavi noktasında çeşitli ilaçlar kullandım ama genelde kısa süreli faydalarını görüyordum ve bir süre sonra yaralar kendini tekrar ediyordu. Alternatif tıp araştırmaları yaptım. Önerilen bitkileri, çayları kullandım, yine de kayda değer mesafe katedemedim. Bu hastalıkla boğuştuğumu bilen bir arkadaşım Küba’dan bahsetti. Ben de ailemden bu konuyu araştırmalarını istedim.

Kısa bir süre sonra QBA Medi Tours ile görüşüp bu konu hakkında bilgi aldık. Sağladıkları hizmetlerin akabinde, ilgi ve alakaları da Küba’ya gidip tedavi olmamda doğrudan rol üstlendi. Küba’ya kızımla beraber gittik ve dört hafta kadar orada kaldık. Önce tetkikler yapıldı ve daha sonraki süreçte tedaviler uygulandı. Açıkçası hem tedavimi oldum hem tatil yaptım diyebilirim. Bu sürecin ardından yaklaşık 4 ay geçti. Ayağımdaki yaralar kapandı. Yara olan yerlerde renk farkları mevcut ama sanırım zamanla onlar da geçecek çünkü yer yer rengi normale dönüyor.

-Bekir YAMAN

★★★

Yaklaşık 1 yıl önce babama akciğer kanseri teşisi koyuldu. Doktorların söylediğine göre de hastalık üçüncü evrede seyrediyordu. Kısa süreli bir karamsarlık döneminden sonra, babam için çözüm yolları aramaya başladım ve QBA Medi Tours ile o dönemde tanıştım. Bana verilen ön bilgide, tedavi süreci çok karmaşık ve zor geliyordu. Genel bir araştırma yaptım ve zorlanmadan bu süreçleri tamamladık. Babam Küba’da uygulanan aşı tedavisine kabul edidi ve kısa sürede işlemlerimizi başlatarak Küba’ya gittik.

Bir haftalık ilk doz tedavisi süresince doktorların ilgi ve alaka ve hoş tavırları kaynaklı, çok eğlendiğimiz zamanlar dahi oldu. Tedavimiz bitip ülkemize döndüğümüzde umutsuzluk yerini pozitif duygulara bırakmıştı. Şu anda babam gayet iyi durumda. Hastalığı sabit. Günlük hayatını kısıtlayıcı bir problemi yok. Dönemsel olarak kontrollerimizi yaptırıyoruz. Bu süreçte bizim yerimize süreci planlayıp her sorumuza içtenlikle cevap veren QBA Medi Tours ailesine çok teşekkür ediyorum.

-Aslı İSKEMLECİ

★★★

QBA Medi Tours yetkililerinin, kanser gibi oldukça hayati bir konuyu ele alış biçimlerini ayakta alkışlıyorum. 1 hafta boyunca Küba’da gerçekleştirdiğimiz tedavi programının öncesinde, sırasında ve sonrasında ilgiyi, alakayı asla ihmal etmediler ve sağlığımıza kavuşmamızda çok önemli bir aracılık yaptılar. Ailem adına teşekkürlerimi sunuyorum.

-Kemal ASLAN

★★★

Siz de bir yorum yazmak ister misiniz?